מזגן אלקטרה מרעיש

מזגן אלקטרה היחידה החיצונית מרעישה

יש לי מזגן אלקטרה עם יחידה שמותקנת מחוץ לחלון. בזמן האחרון היחידה החיצונית מרעישה בצורה שמפריעה בעיקר לשכנים, אבל גם לי. ברצוני לדעת מה יכולה להיות הסיבה לרעש, והאם זו בעיה מוכרת במזגני אלקטרה?

שלום,

הסיבות לרעש יכולות להיות שונות, ואין מדובר בבעיה ייחודית למזגני אלקטרה. כעיקרון, ישנם שני גורמים עיקריים לרעשים מהמזגן. הראשון חיצוני .למשל, חיכוך בין היחידה החיצונית לתושבת עליה הוא נמצא. במשך הזמן, בגלל גשמים לחות וסיבות אחרות, יכולה להיות תזוזה של התושבת ו/או המזגן שעליה, וכך להיווצר רעש. בעיה זו קלה לאיתור ולתיקון.

גורם שני, פנימי- רעש הנובע מתקלה פנימית במזגן עצמו. כאן הסיבות יכולות להיות מגוונות, וכבר דורשות התעמקות במבנה המכאני של המזגן.מן הסתם, הטיפול בתקלה קצת יותר מורכב מאשר במקרה הקודם ואין אפשרות לתקנה ללא בעל מקצוע.

במידה והיחידה החיצונית מרעישה הזמן טכנאי מזגנים לביתך לאיתור מקור הרעש.

 

רעש מהיחידה החיצונית של המזגן אלקטרה

שלום, יש לי מזגן מיני מרכזי של אלקטרה (4 כ"ס) שבזמן האחרון נשמע רעש מהיחידה החיצונית של המזגן.הרעש לא באותה עוצמה כל הזמן, וברגע שהמזגן נכנס לפעולה , זה נשמע מעין פיצוץ קטן. הרעשים החלו כבר לפני שנה אולם בחודשיים האחרונים זה התחזק, והשכנים מאד מתלוננים . האמת היא,שגם לנו, בתוך הבית , זה כבר התחיל להפריע.

 

תשובה: שלום,  אתה מתאר רעשים שמגיעים, ככל הנראה,  מהמדחס של המזגן.ייתכן והגומיות של המדחס התיישנו, ולכן נוצר הרעש. זה גם מתאים לתיאור ההדרגתי של התהליך. השחיקה לא מתרחשת בבת אחת. לצערי, עלי להבהיר לך שהמצב רק יחמיר, גם אם תפקודו של המזגן לא ייפגע. (לא מובטח.)

מכאן מובנת חשיבות המיקום של המדחס בשעת ההתקנה. חשוב לא למקמו באזורים של חדרי שינה (ככל שניתן) משום שהגיוני שמזגן ירעיש במידה זו או אחרת, ועייפות החומר של המדחס ודאי לא עוזרת.

ישנם עוד סיבות להיווצרות רעש מהיחידה החיצונית של המזגן אך כדאי להזמין טכנאי מזגנים על מנת לטפל ברעש בהקדם.

להזמנת טכנאי מזגנים לרעש מהמזגן צור קשר ואנו נגיע בהקדם