זקוק לתיקון מזגנים?

אחת הפעולות מיני רבות, שלא כל אחד יכול לבצע לבד כמו תיקון חשמל, עבודה בגבהים וגם תיקון מזגנים, אני לא מדבר על תיקון נזילת מים מהמזגן או תיקון רעשים, אני מדבר על תיקון קצר חשמלי או החלפת רכיבים כאלה או אחרים. מעבר לסיכון הגבוה, של גרימת נזק גדול יותר ממה שכבר קיים, או במקרה הגרוע יותר סכנת התחשמלות, טיפול בחשמל ללא הסמכה או רישיון היא אינה חוקית עד כדי פלילית, לכן תן לבעל מקצוע מוסמך לטפל בכול בעיה חשמלית, אל תנסה להיות גיבור או לחסוך, מה שלא בטוח שבאמת יקרה.

תיקון מזגנים, למקצוענים בלבד

נתקלתי לא פעם במקרה שניסו לבצע תיקון מזגנים לבד וללא כל הכשרה, הגעתי למזגנים שלקח יותר זמן ומן הסתם יותר כסף, ממה שהיה אמור לעלות במקור, לפעמים התקלה המקורית היא סתם חוט שרוף או נתק אשר טכנאי מזגנים מקצועי יאתר בדקות ספורות ובמחיר הביקור בלבד לעומת עלויות גבוהות בהרבה מנזקים שנגרמים על ידי אנשים שניסו לבצע את תיקון בעצמם. רוב טכנאי מזגנים, אשר מבינים שמדובר במזגן שטופל על ידי אדם לא מקצועי, יעדיפו שלא לגשת לביצוע העבודה.

לא לחינם החוק מחייב רישיון לטיפול במכשירים חשמליים ואף מחמיר עם מפירי חוק, אז בפעם הבאה שתזקק לתיקון מכשיר חשמלי, מכל סוג שהוא, מומלץ לבדוק את הכשרתו של הטכנאי לפני שייגש לתיקון מזגן או כל מכשיר חשמלי אחר, על פי החוק בעל המקצוע מחויב להציג תעודה המוכיחה את הכשרתו.

מומלץ גם להזמין טכנאי מזגנים לפי סוג המזגן שברשותך על מנת לקצר את זמן התיקון, טכנאי המתמחה במזגן מסוים יחזיק ברכבו את החלקים הרלוונטיים לאותו סוג ספציפי של המזגן.

מזגן-טק | המומחים מבית הראל

© כל הזכויות שמורות